Tribute I. / Pocta I.

500.000 Kč

20 000 €
Rozměry: 170 x 200 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Celoživotní inspiraci nacházím v knihách a filmových adaptacích Jane Austen. Knihy jako Pýcha a Předsudek, Rozum a Cit nebo Pýchá a Přemlouvání, mi byly vždy životní příručkou v kodexu chování. Vlastně je dnes jiná doba, ale mravy, zásady a čest nevyšly z mody nikdy.
Jednorožec je na tomto obraze metaforou knižních postav. Vybírala jsem jednotlivé scény z filmu a přenášela na plátno, skrze jednorožčí metaforu. Na plátně je celkem 1526 jednorožců a tvořila jsem ho skoro 3 měsíce.
Tímto obrazem vzdávám holt romantické anglické spisovatelce Jane Austen, odvážné ženě, která dávala vždy přednost pravé lásce.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070