Caste II. / Kasta II.

20.000 Kč

800 €
Rozměry: 60 x 90 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Vědět, že někam patříte, že jistí lidé vás milují a těší se z vás. Tento obraz je o tom, jak je pro nás důležité být součásti nějaké tlupy a sdílet s nimi své úspěchy, smutky a život.
Na první pohled depresivní, pro mě ale jeden z nejvydařenějších děl, co se hloubky barev týče. Nesouhlasím se škatulkováním dle palety barev. Černá je vždy smutek? A červená vždy krev? Hustota barev a jejích sytost mohou mluvit tak akorát o hloubce mých citů. Zde je hloubka citů v zimních, studených barvách. Najít sebe a patřit na správné místo je moje věčná snaha. A tady mám jistotu, že se mi to daří.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070