Boy with white unicorn / Chlapec s bílým jednorožcem

40.000 Kč

1600 €
Rozměry: 90 x 130 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Jirka, můj kolega malíř. Sousedíme spolu jako dvě galerie na Malé Straně, kamarádíme se již deset let. Je to mou oporou v tvorbě a mým mentorem. Je spolehlivý v tom, kam mi pomáhá směřovat. Jeho statická poza sezení je symbolem opory, kterou mi dává.
Bílý jednorožec na kině jsem já, která vzhlíží k někomu, kdo je zkušený a moudrý.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070