My armenian parents and me / Moji arménští rodiče a já

50.000 Kč

2000 €
Rozměry: 110 x 110 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Rodiče nás zformovali. A s arménskými rodiči to platí dvojnásob. Neseme si z dětství vzpomínky, radosti i trauma. Zpětně hodnotíme jejích chování a s časem více rozumíme tomu, jak se chovali a proč. Já jsem na obraze namalovaná jako jednorožec. Po mé levici je máma a zprava otec. S otcem jsem měla v mládí konflikt, který trvá doteď, proto je jednorožec zlobně otočený na něj. Tělo jednorožce je okrajově poseté dvojbarevnými flitry, jako symbol nedoceněné vnitřní a vnější krásy. Celý obraz je pro mě silný příběh arménské emigrantské rodiny, která se po emigraci do nové země rozpadla.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070

nebo:
galerie@dudesandbarbies.cz