My brother the interpreter / Můj bratr tlumočník

40.000 Kč

1600 €
Rozměry: 100 x 100 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Můj starší bratr Vova žije v Arménií a je tlumočníkem z angličtiny a arménštiny. Je nejlepší ve svém oboru a proto tlumočil celebritám jako George Clooney nebo Charles Aznavour.
Jednou se ohradil, že jsem ho nikdy nenamalovala a že musím namalovat obraz jménem: „Můj bratr, tlumočník“. Je to charismatický a neskutečně vtipný muž. Jak vidíte na originální fotce, v přímém přenosu jeho práce, má složené ruce do modlitební pózy. Dělá si srandu z každé situace a hlavně ze sebe. A proto jsem jeho, a pozadí za ním, znázornila různobarevně. Protože jeho barevná osoba se vždy vyjímá mezi ostatními.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070