Margarita

50.000 Kč

2000 €
Rozměry: 110 x 110 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Margarita je moje kolegyně a asistentka, díky které mohu jako malíř tvořit a nezabývat se všemi organizačními věcmi u nás v POM Gallery. Takový člověk jako ona je nezaměnitelný v práci, kterou děláme. Nese v sobě neskutečný klid, rozvahu a schopnost řešit problémy. V tomto obraze jsem nadšená její sedící pozou. Obyčejná situace, sedící člověk, ale neobyčejně silný dojem klidu.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070