Forest walk / Lesní prochazka

65.000 Kč

2600 €
Rozměry: 120 x 160 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Adela a Michal jsou mladý pár. Jsou děti mých dlouholetých kamarádů. Jsou mladí a nadchlo mě s jakou lehkosti spolu existují. Byla jsem s nimi na horách. Dostalo mě to jak nenuceně se uměli bavit o svém vztahu. Jak se mi uměli otevřít. A jejích bezprostřednost byla odzbrojující. Lehkost jejich pohybu byla stejná jako lehkost jejích bytí. Les a příroda jsou zobrazený v tmavých barvách, protože pro mě to byla kunderovská nesnesitelná lehkost bytí.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070