Enes, young Pushkin / Enes, mladý Puškin

50.000 Kč

2000 €
Rozměry: 100 x 150 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Enes je můj kamarád z Turecka. Kromě toho, že je neskutečně krásný člověk, s velmi inspirativním zevnějškem, je také pro mě symbolem odvahy. Enes nemá problém ukázat svůj turecký temperament, je velmi cílevědomý a jde si za svým, odvážným krokem.
Je taky podnikavý a vynalézavý. Pávy kolem něj jsou symbolem krásy i samolibosti.
On je všechno to, co jsem já byla když mi bylo 24, nebojácná, spontánní, asertivní a samolibá.

Také mi trochu připomíná Sergeje A. Puškina, jednoho z mých nejoblíbenějších romantických básníků.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070