Elene vol.3

50.000 Kč

2000 €
Rozměry: 100 x 110 cm
Akryl na plátně

Chci jednou říci: moje umění je inspirované jednoduchými věcmi. Můj každodenní život a moje vnímání detailů jsou mou největší múzou. Tato výstava je inspirovaná obyčejnými situacemi, pohyby, lidmi a přírodou, které jsem na plátno přenesla mým jazykem barev a figur.

Ze stejného důvodu, hledání smyslu v jednoduchosti, malují jednorožce. Je to ideální tvar trojúhelníku, který vyplňují barvou, strukturovací hmotou, nebo příběhem. Jednorožec je metaforický objekt, který ztvárňuje mě, jinou osobu, pocit nebo jen magický doplněk, čeho si, co neexistuje, ale je v nás.

Aby Vás moje umění oslovilo nemusí v doprovodném textu obsahovat slovní spojení jako: Rytmizační struktura nebo symbolický dramatismus. Stejně těm slovům nerozumíme. Proto mi udělá mnohem větší radost, když se budete na to koukat a něco vás osloví tak, že o tom budete přemýšlet nebo u toho něco ucítíte.

Zde je inspirace gruzínskou malířkou Elena Akhvlediani, která mě nadchla svých stylem v malbě i životem. Její barevná paleta je tak sytá a charakterní, že jí nelze zapomenout. Na svém obraze jsem jí vyobrazila se svým celoživotním kamarádem a kolegou Ladou Gudiašvilím, se kterým žila dlouhá léta v Paříži. Inspiraci mi posloužila fotografie pořízená v Paříží. Pod nimi je příroda, inspirovaná inspirována její malbou.
Oba zřejmě byli homosexuální orientace a proto nemohli svobodně žít v sovětské Gruzií. Touha po svobodě, spojení s uměním, je pro mě charismatická inspirace.
Když se podíváte pozorně všimnete si fyzické podoby mě s Elene:)

Samozřejmě nesmí chybět jednorožec, zprava, který k těmto oběma velkým umělcům vzhlíží.

V případě zajmu kontaktujte:
info@pomgallery.cz
+420 774647070